CL10F104ZB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10F104ZB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10F104ZB8NNNC
Part Number CL10F104ZB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10F104ZB8NNNC
Datasheet download CL10F104ZB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10F104ZB8NNNC
CL10F104ZB8NNNC Specifications
Part Number CL10F104ZB8NNNC
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Operating Temperature -30 to 85 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0603
Dielectric Y5V
Package/Case 0603
Lead Finish Tin
Capacitance Value 0.1 uF
Tolerance -20 to 80 %
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 250
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm