CL21B103KBANNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21B103KBANNNC Images
Please contact us for more photos of CL21B103KBANNNC
Part Number CL21B103KBANNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 50VDC X7R 10% SMD 0805 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B103KBANNNC
Datasheet download CL21B103KBANNNC.pdf
Request Quotation for CL21B103KBANNNC
CL21B103KBANNNC Specifications
Part Number CL21B103KBANNNC
Type Flat
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.01 uF
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm