1825GC223KAT1A AVX
1825GC223KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1825GC223KAT1A
Part Number 1825GC223KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 2000V X7R 10% SMD 1825 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1825GC223KAT1A
Datasheet download 1825GC223KAT1A.pdf
Request Quotation for 1825GC223KAT1A
1825GC223KAT1A Specifications
Part Number 1825GC223KAT1A
Rad Hard No
Voltage(DC) 2 kV
Package/Case 1825
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 4.5 x 6.4 x 2.54 mm
Case Size 1825
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.022 uF
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Product Depth 6.4 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 4.5 mm