CL10C8R2DB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10C8R2DB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10C8R2DB8NNNC
Part Number CL10C8R2DB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.5pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10C8R2DB8NNNC
Datasheet download CL10C8R2DB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10C8R2DB8NNNC
CL10C8R2DB8NNNC Specifications
Part Number CL10C8R2DB8NNNC
Tolerance 0.5 pF
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 250
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 8.2 pF
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Lead Finish Tin
Package/Case 0603
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm