CL31A106KAHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31A106KAHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31A106KAHNNNE
Part Number CL31A106KAHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31A106KAHNNNE
Datasheet download CL31A106KAHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31A106KAHNNNE
CL31A106KAHNNNE Specifications
Part Number CL31A106KAHNNNE
Package/Case 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Capacitance Value 10 uF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm