02013A150JAT2A AVX
02013A150JAT2A Images
Please contact us for more photos of 02013A150JAT2A
Part Number 02013A150JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 15pF \u00b15.0% \u00f87\"T R FP
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02013A150JAT2A
Datasheet download 02013A150JAT2A.pdf
Request Quotation for 02013A150JAT2A
02013A150JAT2A Specifications
Part Number 02013A150JAT2A
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Voltage(DC) 25 V
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Construction Flat
Package/Case 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Capacitance Value 15 pF
Tolerance 5 %
Dielectric C0G
Max Processing Temp 260
Case Size 0201
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm