CL21B103KEFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B103KEFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21B103KEFNNNE
Part Number CL21B103KEFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 250V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B103KEFNNNE
Datasheet download CL21B103KEFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21B103KEFNNNE
CL21B103KEFNNNE Specifications
Part Number CL21B103KEFNNNE
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0805
Voltage(DC) 250 V
Pin Count 2
Tolerance 10 %
Termination Style Wraparound
Package/Case 0805
Dielectric X7R
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 0.01 uF
Supplier Package 0805
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm