CL21B224KAFNFNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B224KAFNFNE Images
Please contact us for more photos of CL21B224KAFNFNE
Part Number CL21B224KAFNFNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B224KAFNFNE
Datasheet download CL21B224KAFNFNE.pdf
Request Quotation for CL21B224KAFNFNE
CL21B224KAFNFNE Specifications
Part Number CL21B224KAFNFNE
Construction Flat
Capacitance Value 0.22 uF
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm