CL21C152JBFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21C152JBFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21C152JBFNNNE
Part Number CL21C152JBFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21C152JBFNNNE
Datasheet download CL21C152JBFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21C152JBFNNNE
CL21C152JBFNNNE Specifications
Part Number CL21C152JBFNNNE
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Capacitance Value 0.0015 uF
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0805
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm