CL31B103KHFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B103KHFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B103KHFNNNE
Part Number CL31B103KHFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B103KHFNNNE
Datasheet download CL31B103KHFNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B103KHFNNNE
CL31B103KHFNNNE Specifications
Part Number CL31B103KHFNNNE
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.01 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.25 mm
Case Size 1206
Package/Case 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 630 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 3.2 mm