CL31B106KLHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B106KLHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B106KLHNNNE
Part Number CL31B106KLHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 35V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B106KLHNNNE
Datasheet download CL31B106KLHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B106KLHNNNE
CL31B106KLHNNNE Specifications
Part Number CL31B106KLHNNNE
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Package/Case 1206
Capacitance Value 10 uF
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 35 V
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm