CL31B106KPHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B106KPHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B106KPHNNNE
Part Number CL31B106KPHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B106KPHNNNE
Datasheet download CL31B106KPHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B106KPHNNNE
CL31B106KPHNNNE Specifications
Part Number CL31B106KPHNNNE
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 10 V
Lead Finish Tin
Capacitance Value 10 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm