CL31B474KBHNHNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B474KBHNHNE Images
Please contact us for more photos of CL31B474KBHNHNE
Part Number CL31B474KBHNHNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Emboss T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B474KBHNHNE
Datasheet download CL31B474KBHNHNE.pdf
Request Quotation for CL31B474KBHNHNE
CL31B474KBHNHNE Specifications
Part Number CL31B474KBHNHNE
Capacitance Value 0.47 uF
Pin Count 2
Dielectric X7R
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6
Maximum Processing Temperature 260
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Supplier Package 1206
Package/Case 1206
Voltage(DC) 50 V