0603YC333K4T2A AVX
0603YC333K4T2A Images
Please contact us for more photos of 0603YC333K4T2A
Part Number 0603YC333K4T2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.033uF 16V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0603YC333K4T2A
Datasheet download 0603YC333K4T2A.pdf
Request Quotation for 0603YC333K4T2A
0603YC333K4T2A Specifications
Part Number 0603YC333K4T2A
Dielectric X7R
Construction Flat
Capacitance Value 0.033 uF
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Voltage(DC) 16 V
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm