CL43B102KJFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL43B102KJFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL43B102KJFNNNE
Part Number CL43B102KJFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL43B102KJFNNNE
Datasheet download CL43B102KJFNNNE.pdf
Request Quotation for CL43B102KJFNNNE
CL43B102KJFNNNE Specifications
Part Number CL43B102KJFNNNE
Capacitance Value 0.001 uF
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 2 kV
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 1.25 mm
Package/Case 1812
Dielectric X7R
Case Size 1812
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 4.5 mm