CL31C222JHHNFNE Samsung Electro-Mechanics
CL31C222JHHNFNE Images
Please contact us for more photos of CL31C222JHHNFNE
Part Number CL31C222JHHNFNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 630V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31C222JHHNFNE
Datasheet download CL31C222JHHNFNE.pdf
Request Quotation for CL31C222JHHNFNE
CL31C222JHHNFNE Specifications
Part Number CL31C222JHHNFNE
Package/Case 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 630 V
Capacitance Value 0.0022 uF
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm