CL32A157MQVNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL32A157MQVNNNE Images
Please contact us for more photos of CL32A157MQVNNNE
Part Number CL32A157MQVNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150uF 6.3V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL32A157MQVNNNE
Datasheet download CL32A157MQVNNNE.pdf
Request Quotation for CL32A157MQVNNNE
CL32A157MQVNNNE Specifications
Part Number CL32A157MQVNNNE
Supplier Package 1210
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Package/Case 1210
Case Size 1210
Capacitance Value 150 uF
Voltage(DC) 6.3 V
Operating Temperature -55 to 85 °C
Dielectric X5R
Pin Count 2
Tolerance 20 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm