CL32A226KOTFNNE Samsung Electro-Mechanics
CL32A226KOTFNNE Images
Please contact us for more photos of CL32A226KOTFNNE
Part Number CL32A226KOTFNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 16V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL32A226KOTFNNE
Datasheet download CL32A226KOTFNNE.pdf
Request Quotation for CL32A226KOTFNNE
CL32A226KOTFNNE Specifications
Part Number CL32A226KOTFNNE
Pin Count 2
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Case Size 1210
Package/Case 1210
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 2.5
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1210
Construction Flat
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 16 V
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Product Depth 2.5 mm
Product Length 3.2 mm