CL32A226KQJNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL32A226KQJNNNE Images
Please contact us for more photos of CL32A226KQJNNNE
Part Number CL32A226KQJNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL32A226KQJNNNE
Datasheet download CL32A226KQJNNNE.pdf
Request Quotation for CL32A226KQJNNNE
CL32A226KQJNNNE Specifications
Part Number CL32A226KQJNNNE
Voltage(DC) 6.3 V
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Case Size 1210
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Package/Case 1210
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.5 mm
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250|260
Capacitance Value 22 uF
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm