CL32B475KBJNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL32B475KBJNNNE Images
Please contact us for more photos of CL32B475KBJNNNE
Part Number CL32B475KBJNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 50V X5R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL32B475KBJNNNE
Datasheet download CL32B475KBJNNNE.pdf
Request Quotation for CL32B475KBJNNNE
CL32B475KBJNNNE Specifications
Part Number CL32B475KBJNNNE
Construction Flat
Supplier Package 1210
Capacitance Value 4.7 uF
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.5
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Dielectric X5R
Tolerance 10 %
Pin Count 2
Case Size 1210
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Package/Case 1210
Termination Style Wraparound
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm