RC1608F3092CS Samsung Electro-Mechanics
RC1608F3092CS Images
Please contact us for more photos of RC1608F3092CS
Part Number RC1608F3092CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 30.9K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RC1608F3092CS
Datasheet download RC1608F3092CS.pdf
Request Quotation for RC1608F3092CS
RC1608F3092CS Specifications
Part Number RC1608F3092CS
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 30.9 kOhm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm