ERJ1RHD5102C Panasonic
ERJ1RHD5102C Images
Please contact us for more photos of ERJ1RHD5102C
Part Number ERJ1RHD5102C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 51KOhm 0.5% 1 20W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1RHD5102C
Datasheet download ERJ1RHD5102C.pdf
Request Quotation for ERJ1RHD5102C
ERJ1RHD5102C Specifications
Part Number ERJ1RHD5102C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Resistance Value 51 kOhm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 125 °C
Pin Count 2
Power Rating 1/20 W
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Supplier Package 0201
Tolerance 0.5 %
Termination Style Wraparound
Case Style Molded
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm