RC1608J432CS Samsung Electro-Mechanics
RC1608J432CS Images
Please contact us for more photos of RC1608J432CS
Part Number RC1608J432CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.3K Ohm 5% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RC1608J432CS
Datasheet download RC1608J432CS.pdf
Request Quotation for RC1608J432CS
RC1608J432CS Specifications
Part Number RC1608J432CS
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 4.3 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 2
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm