ERJ-8GEYJ102V Panasonic
ERJ-8GEYJ102V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8GEYJ102V
Part Number ERJ-8GEYJ102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8GEYJ102V
Datasheet download ERJ-8GEYJ102V.pdf
Request Quotation for ERJ-8GEYJ102V
ERJ-8GEYJ102V Specifications
Part Number ERJ-8GEYJ102V
Case Size 1206
Resistance Value 1 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm