MCR10EZPJ472 ROHM
MCR10EZPJ472 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ472
Part Number MCR10EZPJ472
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ472
Datasheet download MCR10EZPJ472.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ472
MCR10EZPJ472 Specifications
Part Number MCR10EZPJ472
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 4.7 kOhm
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Type Thick Film
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm