RC1608J820CS Samsung Electro-Mechanics
RC1608J820CS Images
Please contact us for more photos of RC1608J820CS
Part Number RC1608J820CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 82 Ohm 5% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RC1608J820CS
Datasheet download RC1608J820CS.pdf
Request Quotation for RC1608J820CS
RC1608J820CS Specifications
Part Number RC1608J820CS
Mounting Surface Mount
Resistance Value 82 Ohm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 2
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm