| Part Number | SD8SBAT-032G-1122 |
|---|---|
| Manufacturer | SanDisk |
| Quantity in stock | 342350 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Solid State Drive 32 GB 20 TBW SATA-3.2 6 Gb s 2.5 Inch |
| Category | Storage |
| Family | Solid State Drives |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SD8SBAT-032G-1122 |
| Datasheet download |
| Part Number | SD8SBAT-032G-1122 |
|---|---|
| Memory Size | 32 Gb |
| Height | 7 mm |
| Screening Level | Commercial |
| Read Speed | 279Mbps (Sequential)|17300IOPS (Random) |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Interface Type | SATA-3.2 6 Gb/s |
| Endurance Measured (DWPD) | 20 |
| Write Speed | 48Mbps |
| Package Dimensions | 100.5 x 69.85 x 7 mm |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Rad Hard | No |
| Replacement Part Number | PART-SD8SBAT-032G-1122 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Micron | HHHL PCIE 4TB SSD L95B Download PDF datasheet for MTFDHAX2T4MCF-1AN1ZABYY.pdf |
|
SanDisk | Solid State Drive 960 GB FLASH - NAND (MLC) SATA 6 Gb s Download PDF datasheet for SDLF1DAR-960G-1HA1.pdf |
|
HGST | Solid State Drive 3.2 TB FLASH - NAND (MLC) PCIe Gen3 x4 Download PDF datasheet for HUSPR3232AHP301.pdf |
|
HGST | Enterprise Solid-State Drives Download PDF datasheet for S842E400M2.pdf |
|
Micron | Solid State Drive 240 GB FLASH - NAND (MLC) 920 TBW SATA-3.1 6 Gb s 2.5 Inch Box Download PDF datasheet for MTFDDAK240MBP-1AN1ZABYY.pdf |
|
Intel | SSD DC S3710 SERIES (400GB, 2.5IN SATA 6GB S, 20NM, MLC) 7MM Download PDF datasheet for SSDSC2BA400G401.pdf |
|
Micron | Solid State Drive Non-Encrypted 256 GB FLASH - NAND (TLC) 120 TBW SATA-3.2 6 Gb s M.2 2280 Download PDF datasheet for MTFDDAV256TBN-1AR1ZABDA.pdf |
|
Micron | 60GB 64GX8 NAND FLASH SSD MSATA 5.0V Download PDF datasheet for MTFDDAT060MBD-1AH12ITYY.pdf |
|
Micron | MICMTFDDAK960TCB-1AR1ZABYY Download PDF datasheet for MTFDDAK960TCB-1AR1ZABYY.pdf |
|
Intel | INTEL SSD DC S3500 SERIES (80GB, 2.5IN SATA 6GB S, 20NM, ML Download PDF datasheet for SSDSC2BB080G4.pdf |