0001.2507.B SCHURTER
0001.2507.B Images
Please contact us for more photos of 0001.2507.B
Part Number 0001.2507.B
Manufacturer SCHURTER
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Miniature 2A 250V Time Lag 2-Pin Holder
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0001.2507.B
Datasheet download 0001.2507.B.pdf
Request Quotation for 0001.2507.B
0001.2507.B Specifications
Part Number 0001.2507.B
Maximum DC Voltage Rating 300 V
Lead Finish Nickel
Product Dimensions 5.2 x 20
Maximum AC Voltage Rating 250 V
Voltage Rating 250 V
Operating Temperature -55 to 125 °C