| Part Number | Q22FA1280002511 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 235310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 32MHz 8pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q22FA1280002511 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q22FA1280002511 |
|---|---|
| Package Dimensions | 2 x 1.6 x 0.5 mm |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 32 MHz |
| Lead Finish | Gold |
| Type | Crystal |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Aging | ±1(1st) ppm/Year |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Series Resistance | 60 Ohm |
| Frequency Stability | ±10 ppm |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q22FA1280002511 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000021075900.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 4MHz 18pF 2-Pin Radial Bag Download PDF datasheet for Q21CA3011000800.pdf |
|
Abracon | Crystal 22.579MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-22.579MHZ-B2-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 24MHz 18pF \u00b120ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM8-24.000MHZ-D2-T.pdf |
|
Kyocera | KYOKC2520K24.0000C10E00 OSC,24MHZ,3.3V,5 - |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for Q13MC1462001700.pdf |
|
Diodes Incorporated | 25MHZ CRYSTAL 3225 Download PDF datasheet for FL2500097.pdf |
|
AVX | AVXCX2016DB48000C0WPLA2 XTAL,48MHZ,7PF Download PDF datasheet for CX2016DB48000C0WPLA2.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD XTAL 3.2*2.5(4P), 32.000000MHZ Download PDF datasheet for FL3200044.pdf |