| Part Number | Q33310F70002400 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 284620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 12.288MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD Bulk |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q33310F70002400 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q33310F70002400 |
|---|---|
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Standard Frequency | 12.288 MHz |
| Pin Count | 4 |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1.05 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Gold |
| Rad Hard | No |
| Output Level | CMOS |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SMD |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q33310F70002400 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Kyocera | KEDKT2016A16369ACW18TAG TCXO 2016 SIZE 1 Download PDF datasheet for KT2016A16369ACW18TAG.pdf |
|
MMD Components | Crystal Oscillator 6MHz 3.3V 30pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for MIH3050H-6.000MHZ-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | OSC,SMD SEAM CXO 3.2*2.5, 33.33MHZ - |
|
SiTime Corporation | HIGH FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 7050, 25PPM, 3.3V, 125MHZ, OE, SMD Download PDF datasheet for SIT8009BI-82-33E-125.000000Y.pdf |
|
Integrated Device Technology | Crystal Oscillator SMD XL Series HCMOS 5.0x3.2mm 3.3Vdc \u00b15% \u00b125 ppm 25.000MHz -40\u00b0C~+85\u00b0C Download PDF datasheet for XLH536025.000JS4I.pdf |
|
SiTime Corporation | Programmable Crystal Oscillator 1MHz to 220MHz 6-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for SIT9002AI-X33XXXXX000.FP000G.pdf |
|
ON Semiconductor | SMD Crystal Oscillator 75MHz 150MHz 3.3V 6-Pin CLCC T R Download PDF datasheet for NBXDBA009LN1TAG.pdf |
|
Abracon | Crystal 7.3728MHz 18pF 2-Pin HC-49 US T R Download PDF datasheet for ABLS-7.3728MHZ-D4-T.pdf |
|
Seiko Instruments | CRYSTAL SG-9001CA 50MHZ - |
|
Abracon | ABRASHEK4-101-32.768KHZ-T LF TYPE 3.2X2. - |