| Part Number | Q33310F70002512 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 349400 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 48MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD Bulk |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q33310F70002512 |
| Datasheet download | - |
| Part Number | Q33310F70002512 |
|---|---|
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Pin Count | 4 |
| Frequency Stability | ±100 ppm |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1.05 |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Level | CMOS |
| Supplier Package | SMD |
| Standard Frequency | 48 MHz |
| Lead Finish | Gold |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q33310F70002512 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 6.144MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q33310F70058500.pdf |
|
Diodes Incorporated | 25MHZ SMT CRYSTAL Download PDF datasheet for FL2500096.pdf |
|
CTS | SMD Crystal Oscillator 24MHz 18pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 403C35D24M00000.pdf |
|
Silicon Labs | Crystal Oscillator 464.52703MHz 479.0435MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 532AC000785DG.pdf |
|
Abracon | Silicon Oscillator 50MHz 15pF \u00b110ppm 4-Pin QFN T R Download PDF datasheet for ASDMB-50.000MHZ-XY-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 7.3728MHz 18pF 2-Pin HC-49 US T R Download PDF datasheet for ABLS-7.3728MHZ-D4-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD Crystal Oscillator 156.25MHz 3.3V 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for SN10GE156.pdf |
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 121.5MHz 5V 25pF 4-Pin CSON Bulk Download PDF datasheet for Q3309CA20064100.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 60MHz 2.7 to 3.6V 15pF Max 4-Pin SMD Download PDF datasheet for X1G003241001700.pdf |
|
Abracon | CRYSTAL, SMD, Ceramic, Ultra Miniature, 14.7456MHz, 3.2x2.5x0.8mm, T R 1k Download PDF datasheet for ABM8-227-14.7456MHZ-T.pdf |