| Part Number | S1D13706F00A200 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 420270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LCD DRVR 3.3V 100-Pin TQFP |
| Category | Displays Components |
| Family | LCD Driver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S1D13706F00A200 |
| Datasheet download | - |
| Part Number | S1D13706F00A200 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 14 x 14 x 1 mm |
| Pin Count | 100 |
| Maximum Clock Frequency | 33 MHz |
| Supplier Package | TQFP |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 3 to 3.6 V |
| Package | 100TQFP |
| Replacement Part Number | PART-S1D13706F00A200 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | LCD DRVR 2.7V to 5.5V 331-Pin DIE Download PDF datasheet for ML9479EDVWA.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 30V 28-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TPS65192RHDR.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 30V 28-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TPS65190RHDR.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65100PWPR.pdf |
|
Seiko Instruments | LCD DRVR 3V to 3.6V 121-Pin PF-BGA Download PDF datasheet for S1D13A04F00A100.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 3.3V 5V 64-Pin TQFP T R Download PDF datasheet for PCF8578HT 1,518.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TPS65101RGER.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 16-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TPS65124RGTT.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 1.8V to 5.5V 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PCA8546ATT AJ.pdf |