| Part Number | X1E000021062400 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 701570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 20MHz 12pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | X1E000021062400 |
| Datasheet download |
| Part Number | X1E000021062400 |
|---|---|
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.6 mm |
| Frequency Aging | ±1(1st) ppm/Year |
| Frequency Stability | ±10 ppm |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 20 MHz |
| Supplier Package | SMD |
| Lead Finish | Gold |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Type | Crystal |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Series Resistance | 60 Ohm |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-X1E000021062400 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 11.0592MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3C-11.0592MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | X'TAL,5.0X3.2,10MHZ,10PF,15PPM - |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 9pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021012200.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0029700.pdf |
|
CTS | Crystal 19.44MHz 13pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 406C35B19M44000.pdf |
|
ECS International | CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PFSMD ECX-1210 KHZ Crystal 32.768khz 20ppm 90k OHM -40C ~ 85C 2-SMD - |
|
Abracon | Crystal 40MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-40.000MHZ-18-D2Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 10pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22MA4061101700.pdf |
|
Abracon | ABRAB26T-32.768KHZ-12.5-B CRYSTAL, CYLIN Download PDF datasheet for AB26T-32.768KHZ-12.5-B.pdf |