| Part Number | X1E000351000900 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 803910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 25MHz 12pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | X1E000351000900 |
| Datasheet download |
| Part Number | X1E000351000900 |
|---|---|
| Package Dimensions | 2 x 1.6 x 0.5 mm |
| Frequency Aging | ±5(1st) ppm/Year |
| Supplier Package | SMD |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Rad Hard | No |
| Series Resistance | 80 Ohm |
| Type | Crystal |
| Lead Finish | Gold |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Frequency | 25 MHz |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Pin Count | 4 |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-X1E000351000900 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q13MC4062000100.pdf |
|
Fox | Crystal 24MHz 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 222-24-64214.pdf |
|
Fox | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin Download PDF datasheet for NC38LF-327.pdf |
|
Seiko Instruments | C-002RX - |
|
MMD Components | MMDMMC-486-16.000MHZ-T CRYSTAL, 16.000MH - |
|
Abracon | Crystal 27MHz 18pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM3-27.000MHZ-D2Y-T.pdf |
|
Fox | Crystal 16MHz 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 218-16-53.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 8.5pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021008300.pdf |
|
CTS | Crystal 24MHz 18pF 2-Pin HC49 US SM T R Download PDF datasheet for ATS240BSM-1E.pdf |
|
Fox | Crystal 22.1184MHz 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for 277LF-22.1184-8.pdf |