| Part Number | 49S-SMD-29.950-12-10 22 E |
|---|---|
| Manufacturer | Shoulder |
| Quantity in stock | 467610 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 29.95MHz 10pF 2-Pin SMD Box |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 49S-SMD-29.950-12-10 22 E |
| Datasheet download |
| Part Number | 49S-SMD-29.950-12-10 22 E |
|---|---|
| Frequency Aging | ±5 ppm/Year |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Type | Crystal |
| Supplier Package | SMD |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Mounting | Surface Mount |
| Mode of Oscillation | 3rd Overtone |
| Package Dimensions | 11.4 x 4.7 x 4.2 mm |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Standard Frequency | 29.95 MHz |
| Package | 2SMD |
| Replacement Part Number | PART-49S-SMD-29.950-12-10 22 E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 20MHz 16pF 4-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for X1E000021044400.pdf |
|
AVX | CRYSTAL SMT Download PDF datasheet for CX5032GB20000R0PESZZ.pdf |
|
Kyocera | KYOCX2520DB26000G0FGFC1 X'TAL,26MHZ,11PF Download PDF datasheet for CX2520DB26000G0FGFC1.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 18MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA2380081600.pdf |
|
Abracon | ABRABM8-25.000MHZ-20-D-4-Y-T CRYSTAL 25. Download PDF datasheet for ABM8-25.000MHZ-20-D-4-Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD Bulk - |
|
Abracon | Crystal 4.9152MHz 18pF 2-Pin HC-49 US T R Download PDF datasheet for ABLSG-4.9152MHZ-D2Y-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3C-12.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Fox | Crystal 25MHz 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for FQ5032B-25.000.pdf |
|
Seiko Instruments | RTC-4543SA B REAL TIME CLOCK MODULE PBFR - |