| Part Number | 78M6618-IMR F1 |
|---|---|
| Manufacturer | Silergy |
| Quantity in stock | 666810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Energy Measurement IC 68-Pin QFN |
| Category | Processor IC |
| Family | Processor Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 78M6618-IMR F1 |
| Datasheet download |
| Part Number | 78M6618-IMR F1 |
|---|---|
| Supplier Package | QFN |
| Package Dimensions | 8 x 8 x 0.8 mm |
| Pin Count | 68 |
| Screening Level | Industrial |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package | 68QFN |
| Replacement Part Number | PART-78M6618-IMR F1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Applications Processor 400-Pin MAPBGA Tray Download PDF datasheet for MCIMX258CJM4A.pdf |
|
Cirrus Logic | System-on-Chip Processor 352-Pin BGA Download PDF datasheet for EP9312-IBZ.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Decoder 128-Pin LQFP T R Download PDF datasheet for CS495314-CVZR.pdf |
|
Texas Instruments | DSP Fixed-Point Floating-Point 32-Bit 375MHz 3648MIPS 361-Pin NFBGA Download PDF datasheet for OMAPL138EZWT3.pdf |
|
Texas Instruments | DSP Fixed-Point 32-Bit 513MHz 256.5MHz 4104MIPS 361-Pin NFBGA Download PDF datasheet for TMS320DM6446AZWTA.pdf |
|
Silergy | Energy Measurement Processor for Single-Phase Power-Supply Units 24-Pin TQFN T R Download PDF datasheet for 78M6610+PSU B00T.pdf |
|
ON Semiconductor | ONSAP0101AT2L00XPGAH3-GEV 1 MP CO-PROCES - |
|
Infineon | IRIDIUM 9670 Trusted Platform Module (TPM-VQ1.2) SLB9670 PG-VQFN-32-13 Linux Download PDF datasheet for IRIDIUM9670 TPM1.2 LINUX.pdf |
|
Silergy | Octal Power and Energy Measurement IC 68-Pin QFN T R Download PDF datasheet for 78M6618-IMR F PP1.pdf |
|
Microchip | Cortex based Processor 144-Pin LF-BGA Download PDF datasheet for ATSAM3U4EA-CU.pdf |