| Part Number | 500DCAA125M000ACF |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 745820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Silicon Oscillator 125MHz \u00b110ppm 6-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 500DCAA125M000ACF |
| Datasheet download |
| Part Number | 500DCAA125M000ACF |
|---|---|
| Maximum Symmetry | 54 % |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 125 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Type | Silicon Oscillator |
| Output Level | LVDS |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 4 x 3.2 x 0.82 mm |
| Pin Count | 6 |
| Category | MEMS |
| Frequency Stability | ±10 ppm |
| Package | 6SMD |
| Replacement Part Number | PART-500DCAA125M000ACF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal Clock Oscillator, SMD, HCMOS, 27.000MHz, 3.3Vdc Download PDF datasheet for ASV-27.000MHZ-CS1.pdf |
|
Kyocera | Controlled Oscillator 26MHz TCXO Sinewave 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for KT2016K26000ZAW18TAS.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal Oscillator 125.003125MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for WX7011B0125.003125.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal Clock Oscillator 155.52MHz 2.5V 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for LDF550001.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 530CB25M0000DGR.pdf |
|
NDK | NDKEXS00A-03088-NX8045GB-8M SMD CRYSTAL - |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 622.08MHz 2.5V 8-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 570FBB000105DG.pdf |
|
Diodes Incorporated | DIIS1803B-8.00000(T) CLOCK SAW OSCILLATO - |
|
AVX | SMD Crystal Oscillator 27MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC2520B27.0000C10E00.pdf |
|
Diodes Incorporated | OSCILLATOR 5032 Download PDF datasheet for FD4800046.pdf |