510BBA50M0000BAG Silicon Labs
510BBA50M0000BAG Images
Please contact us for more photos of 510BBA50M0000BAG
Part Number 510BBA50M0000BAG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 510BBA50M0000BAG
Datasheet download 510BBA50M0000BAG.pdf
Request Quotation for 510BBA50M0000BAG
510BBA50M0000BAG Specifications
Part Number 510BBA50M0000BAG
Operating Supply Voltage 3.3 V
Rad Hard No
Type Crystal Oscillator
Supplier Package SMD
Product Dimensions 5 x 3.2 x 1.17 mm
Maximum Symmetry 55 %
Output Level LVDS
Mounting Surface Mount
Standard Frequency 50 MHz
Pin Count 6
Frequency Stability ±25 ppm