CB3LV-3C-3M686400 CTS
CB3LV-3C-3M686400 Images
Please contact us for more photos of CB3LV-3C-3M686400
Part Number CB3LV-3C-3M686400
Manufacturer CTS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 3.6864MHz 3.3V 50pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level CB3LV-3C-3M686400
Datasheet download CB3LV-3C-3M686400.pdf
Request Quotation for CB3LV-3C-3M686400
CB3LV-3C-3M686400 Specifications
Part Number CB3LV-3C-3M686400
Pin Count 4
Product Dimensions 7 x 5 x 1.8(Max)
Standard Frequency 3.6864 MHz
Supplier Package SMD
Max Processing Temp 260
Lead Finish Gold Over Nickel
Rad Hard No
Operating Temperature -20 to 70 °C
Mounting Surface Mount
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm