| Part Number | 510JCA100M000BAG |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 680710 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | SMD Crystal Oscillator 100MHz 1.8V 6-Pin SMD Tray |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 510JCA100M000BAG |
| Datasheet download |
| Part Number | 510JCA100M000BAG |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Frequency Stability | ±20 ppm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package Dimensions | 3.2 x 5 x 1.17 mm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Output Level | LVDS |
| Supplier Package | SMD |
| Pin Count | 6 |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Standard Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Gold Over Nickel |
| Category | SMD |
| Type | Crystal Oscillator |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Maximum Symmetry | 52 % |
| Frequency Aging | |
| Package | 6SMD |
| Replacement Part Number | PART-510JCA100M000BAG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 6MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004451003300.pdf |
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | SMD CRYSTAL 2016 48M - |
|
AVX | Clock Oscillator 12MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin Miniature CSMD T R Download PDF datasheet for KC2520B12.0000C10E00.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 114.285MHz 2.5V 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 530HB114M285DG.pdf |
|
AVX | Clock Oscillator 26MHz 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin Miniature CSMD T R Download PDF datasheet for KC2520C26.0000C2YE00.pdf |
|
Fox | OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD Download PDF datasheet for 767-25-411.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 100MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 511BBA100M000AAG.pdf |
|
Kyocera | Controlled Oscillator 26MHz TCXO Clipped Sinewave 4-Pin Ultraminiature SMD T R Download PDF datasheet for KT2016A26000ACW18TAD.pdf |
|
Abracon | OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD Download PDF datasheet for ASFL1-32.000MHZ-LRS-T.pdf |
|
Silicon Labs | Crystal Oscillator 200MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 511BBA200M000BAGR.pdf |