511JBA75M0000BAG Silicon Labs
511JBA75M0000BAG Images
Please contact us for more photos of 511JBA75M0000BAG
Part Number 511JBA75M0000BAG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal Oscillator 75MHz 1.8V 6-Pin SMD Tray
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 511JBA75M0000BAG
Datasheet download 511JBA75M0000BAG.pdf
Request Quotation for 511JBA75M0000BAG
511JBA75M0000BAG Specifications
Part Number 511JBA75M0000BAG
Mounting Surface Mount
Frequency Stability ±25 ppm
Output Level LVDS
Pin Count 6
Operating Supply Voltage 3.3 V
MSL Level 1
Standard Frequency 75 MHz
Load Capacitance
Frequency Aging
Product Dimensions 3.2 x 5 x 1.17
Type Crystal Oscillator
Category SMD
Supplier Package SMD
Rad Hard No
Maximum Symmetry 52 %
Operating Temperature -40 to 85 °C