531AA312M500DGR Silicon Labs
531AA312M500DGR Images
Please contact us for more photos of 531AA312M500DGR
Part Number 531AA312M500DGR
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 312.5MHz 3.3V 6-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 531AA312M500DGR
Datasheet download 531AA312M500DGR.pdf
Request Quotation for 531AA312M500DGR
531AA312M500DGR Specifications
Part Number 531AA312M500DGR
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Lead Finish Nickel/Gold
Mounting Surface Mount
Category SMD
Output Level LVPECL
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
Pin Count 6
MSL Level 1
Standard Frequency 312.5 MHz
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Supplier Package SMD
Rad Hard No
Operating Supply Voltage 3.3 V