531AB156M250DG Silicon Labs
531AB156M250DG Images
Please contact us for more photos of 531AB156M250DG
Part Number 531AB156M250DG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 156.25MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 531AB156M250DG
Datasheet download 531AB156M250DG.pdf
Request Quotation for 531AB156M250DG
531AB156M250DG Specifications
Part Number 531AB156M250DG
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Supplier Package SMD
Operating Supply Voltage 3.3 V
Type Crystal Oscillator
Maximum Symmetry 55 %
Mounting Surface Mount
Output Level LVPECL
Lead Finish Nickel/Gold
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
MSL Level 1
Frequency Stability ±20 ppm
Pin Count 6
Standard Frequency 156.25 MHz