531BA100M000DG Silicon Labs
531BA100M000DG Images
Please contact us for more photos of 531BA100M000DG
Part Number 531BA100M000DG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 100MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 531BA100M000DG
Datasheet download 531BA100M000DG.pdf
Request Quotation for 531BA100M000DG
531BA100M000DG Specifications
Part Number 531BA100M000DG
Operating Supply Voltage 3.3 V
Maximum Symmetry 55 %
Output Level LVDS
Lead Finish Nickel/Gold
Max Processing Temp 260
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Type Crystal Oscillator
Supplier Package SMD
Standard Frequency 100 MHz
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Frequency Stability ±50 ppm