CSR1206FT25L0 Stackpole
CSR1206FT25L0 Images
Please contact us for more photos of CSR1206FT25L0
Part Number CSR1206FT25L0
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.025 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CSR1206FT25L0
Datasheet download CSR1206FT25L0.pdf
Request Quotation for CSR1206FT25L0
CSR1206FT25L0 Specifications
Part Number CSR1206FT25L0
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Power Rating 0.5 W
Resistance Value 25 MOhm
Case Style Molded
Case Size 1206
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.05 x 1.55 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.55 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.05 mm