ESR10EZPJ100 ROHM
ESR10EZPJ100 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ100
Part Number ESR10EZPJ100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ100
Datasheet download ESR10EZPJ100.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ100
ESR10EZPJ100 Specifications
Part Number ESR10EZPJ100
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.4 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Resistance Value 10 Ohm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Tolerance 5 %
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm