RMCF0201JT10K0 Stackpole
RMCF0201JT10K0 Images
Please contact us for more photos of RMCF0201JT10K0
Part Number RMCF0201JT10K0
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0201JT10K0
Datasheet download RMCF0201JT10K0.pdf
Request Quotation for RMCF0201JT10K0
RMCF0201JT10K0 Specifications
Part Number RMCF0201JT10K0
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.25 mm
Resistance Value 10 kOhm
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.25 mm
Product Length 0.6 mm