RMCF0402FT3K30 Stackpole
RMCF0402FT3K30 Images
Please contact us for more photos of RMCF0402FT3K30
Part Number RMCF0402FT3K30
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0402FT3K30
Datasheet download RMCF0402FT3K30.pdf
Request Quotation for RMCF0402FT3K30
RMCF0402FT3K30 Specifications
Part Number RMCF0402FT3K30
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.3 kOhm
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm