RMCF0402FT47R5 Stackpole
RMCF0402FT47R5 Images
Please contact us for more photos of RMCF0402FT47R5
Part Number RMCF0402FT47R5
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 47.5 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0402FT47R5
Datasheet download RMCF0402FT47R5.pdf
Request Quotation for RMCF0402FT47R5
RMCF0402FT47R5 Specifications
Part Number RMCF0402FT47R5
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 47.5 Ohm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm