RMCF0402JT2K20 Stackpole
RMCF0402JT2K20 Images
Please contact us for more photos of RMCF0402JT2K20
Part Number RMCF0402JT2K20
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 5% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0402JT2K20
Datasheet download RMCF0402JT2K20.pdf
Request Quotation for RMCF0402JT2K20
RMCF0402JT2K20 Specifications
Part Number RMCF0402JT2K20
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Lead Finish Matte Tin
Resistance Value 2.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm